Rekrutacja

Wskaźniki KPI w rekrutacji

CZYM SĄ WSKAŹNIKI KPI DLA REKRUTACJI?

Kluczowe miary w rekrutacji pokazują nam koszt zatrudnienia, skuteczność narzędzi rekrutacyjnych oraz serwisów ogłoszeniowych i naszych rekruterów, diagnozują satysfakcję z procesu rekrutacyjnego z punktu widzenia kandydata, liczą efektywność wewnętrznych i zewnętrznych  procesów rekrutacyjnych.

NASZA OFERTA KPI DLA REKRUTACJI

Proces rekrutacji to całość przedsięwzięcia – począwszy od planowania wakatów i  awansów, restrukturyzacji, rozwoju nowych miejsc, szkoleń aż po analizy kosztowe, jakościowe, cały budżet działu wraz z kosztem alternatywnym – rotacją czy absencją pracowników. Tablice poszczególnych procesów pozwolą managerom na ilościowe i jakościowe podejście do zagadnienia rekrutacji.

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ KPI w REKRUTACJI

Możemy mierzyć wskaźniki, które dotyczą naszej organizacji, jej wnętrza, ale możemy spojrzeć szerzej – zobaczyć skuteczność agencji rekrutacyjnych, head hunterów czy agencji pracy tymczasowej. Czy liczymy, jaki jest koszt zatrudnienia? A jaki jest koszt odejścia – koszt alternatywny, czyli koszt utraconych korzyści w postaci braku specjalisty, niezrealizowanej pracy? Czasem warto nawet dokonać analizy jakościowej otrzymywanych z rynku CV – czy narzędzia, z których korzystamy przynoszą nam jakościowych kandydatów? Czy nasi managerowie zawsze potrafią cierpliwie poprowadzić spotkanie rekrutacyjne, czy dbamy o PR naszej marki?

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZA OFERTA?

Bardzo dobrze znamy  procesy rekrutacyjne – w usługach, w handlu, w logistyce, w produkcji czy e-commerce. W KDR KPI smart rozumiemy potrzeby klienta, luki kompetencyjne zarówno kandydatów jak i podażowe rynku. Dlatego tym bardziej działamy dla dobra Klienta, chcąc pomóc mu optymalizować procesy, zaczynając jednak od diagnozy sytuacji w dziale rekrutacji.

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI?

Nasza oferta jest kompleksowa – badanie sytuacji w firmie, dobór KPI ze sklepu, ułożenie ich na tablicach, wprowadzenie i zaangażowanie w temat  managerów różnych działów, i wizualizacja sytuacji na tablicach w kolorach firmy.

Coolbrand.pl