Zakupy

Wskaźniki KPI w zarządzaniu zakupami

CZYM SĄ WSKAŹNIKI KPI W ZAKUPACH?

Dział zakupowy powinien działać bardzo sprawnie, reagując na każdy z bodźców wpływających na stan zasobów niezbędnych do przeprowadzania podstawowych procesów. Odpowiedzialny kierownik na bieżąco powinien dokonywać porównań kosztów surowców, dostaw na czas, czy ilości dokonywanych zakupów awaryjnych. Stosując podejście procesowe oraz interpretując działania organizacji jako zbiór powiązanych i wzajemnie oddziałujących operacji, powinniśmy mieć świadomość powiązania działań działu zakupowego, magazynu, produkcji i finalnie działu sprzedażowego. Tak rozumując zarządzanie firmą, możliwym jest zapobieganie błędom i niezgodnościom oraz dokonywanie nieustannego doskonalenia.

NASZA OFERTA KPI W ZAKUPACH:

Niewiele organizacji w jakikolwiek sposób indeksuje sobie wyniki procesów realizowanych w dziale zakupowym. Nie jest to poprawne podejście. To ten wydział w firmie, który odpowiedzialny jest za nabycie odpowiedniej jakości surowców i materiałów oraz dostarczenia go do procesów na czas, by przedsiębiorstwo mogło zarabiać na swojej działalności. Proponujemy zapoznanie się z naszą ofertą wskaźników efektywności – finansowe, operacyjne, jakościowe czy strategiczne – każdy z nich, odpowiednio przeliczony i zinterpretowany będzie podstawą do dokonania optymalizacji i oszczędności. Nie musisz mieć ich wszystkich! Skonsultuj się z naszym doradzą, który po zapoznaniu się z charakterem Twojej działalności oraz branży w której działasz, podpowie Ci, które mogą być istotne z Twojego punktu widzenia.

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ KPI W ZAKUPACH?

Niezależnie od tego czym zajmuje się firma, zawsze zasadnym jest śledzenie kosztów ponoszonych na zakup surowców, dokonywanie porównań finansowych, jakościowych oraz korelowanie ich ze wskaźnikami z innych czasookresów lub innych dostawców.  Dopiero tak szeroka interpretacja, biorąca pod uwagę kilka elementów procesu, może wskazać błędy czy luki lub pola do poprawy procesów.

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZA OFERTA?

Jak powiązać wskaźniki? Niestety, może okazać się to nie tak intuicyjne i proste. W tym celu proponujemy konsultacje z naszym ekspertem. To on, na podstawie wywiadu, podpowie Państwu, które wyniki można ze sobą powiązać, jak je interpretować oraz na jakiej podstawie są one do siebie zbliżone. Tak proste pozyskanie horyzontalnego poglądu na wyniki organizacji może przynieść wiele oszczędności i możliwości do dynamicznego rozwoju.

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI?

Doradcy KDR, jako jedyni w Polsce, pomogą Państwu dokonać bieżącej analizy sytuacji poprzez dobór adekwatnych wskaźników efektywności. Co więcej, przygotujemy dedykowaną tablicę wyników ułatwiających ich analizę i interpretację w atrakcyjnej, personalizowanej szacie.

Coolbrand.pl