Strategia oparta o KPI

Strategia biznesowa oparta o KPI

Strategia biznesowa to zaplanowane działania, do których wliczyć można tak przygotowania, wdrażanie, jak i ocenianie efektów zastosowanych rozwiązań. Dobrze ułożona strategia jest odpowiedzią na istotne dla przedsiębiorstwa pytania. Pytania o misje firmy, jej cele, sposoby realizacji tych celów, ograniczenia, definicje proponowanych usług lub produktów, jak i o model biznesowy czy konkurencje.

Strategia biznesowa musi być wewnętrznie i zewnętrznie spójna. Oznacza to, że jednostki układające strategie powinny brać pod uwagę tak wewnętrzne możliwości przeprowadzenia danych działań w organizacji, jak i uważność względem trendów rynkowych i analiz konkurencji.

W jaki sposób ułożyć spójną strategie biznesową?

Przede wszystkim – mierząc. Ustalone cele dla firmy mogą okazać się nierealne do wdrożenia, z wielu niezależnych od siebie przyczyn. Obserwując wszystkie procesy zachodzące w organizacji, można dostosować nie tylko cele (i sprawić, by te były realne), ale i eliminować zbędne lub nieprzynoszące korzyści działania, a wzmacniać te najlepiej prosperujące. Uważna i nieustanna wewnętrzna analiza firmy pozwala dostosować rozwój przedsiębiorstwa. Analiza trendów i konkurencji zaś – zwiększa świadomość obecnych potrzeb klientów i umożliwia dostosowanie się do nich. Pozostaje jedynie pytanie: czym mierzyć?

W KDR KPI SMART przygotowaliśmy kluczowe wskaźniki efektywności, które dostosowane są do konkretnych branż, jak i poszczególnych działów w firmie. U nas nie tylko kupujesz gotowe do wykorzystania wskaźniki. Pomożemy Ci w ich doborze, wspólnie ustalimy, które z nich przydadzą się do mierzenia skuteczności realizacji zaplanowanych przez Ciebie celów.

Rola kluczowych wskaźników efektywności. KPI – dlaczego warto z je wdrożyć w firmie?

Dzięki kluczowym wskaźnikom efektywności będziesz mógł monitorować procesy zachodzące w Twojej firmie, ich skuteczność i sensowność wdrażania. Elastyczność i gotowość do zmian w prowadzeniu biznesu to podstawa. Wykorzystując nasze KPI, nie będziesz w sposób losowy reorganizował własnego przedsiębiorstwa.

Optymalizacja procesów a kluczowe wskaźniki efektywności

Optymalizacja procesów to sposób na przemyślane wdrożenie zmian w firmie. Najczęściej poprawę procesów przeprowadza się, by zredukować koszty, podnieść efektywność, wdrożyć konieczną reorganizacje po wprowadzeniu nowej usługi lub produktów. Ostatni punkt może wiązać się także z wzmocnieniem komunikacji i wspólnych działań między konkretnymi działami wewnątrz organizacji. Podobne czynności także wliczają się w optymalizację procesów w firmie.

Optymalizacja procesów ma szczególne znaczenie tak dla konkurencyjności prezentowanych usług lub produktów, jak i utrzymania motywacji pracowników. Odpowiednio zaprojektowany i poprawnie działający system sprawi, że pracownicy będą wiedzieć, kto za jakie działania odpowiada, do kogo się zwrócić, komu przekazywać informację i od kogo ich wymagać. Upłynnienie przesyłania danych, szybszy proces akceptacji i jasne zakresy obowiązków podniosą efektywność i skuteczność pracowników.

Aby zacząć optymalizować procesy w firmie, niezbędna jest analiza bieżącego stanu organizacji; analiza wychodząca poza podstawowe zyski i straty. Dążąc do jak najlepszej optymalizacji procesów w firmie, konieczne jest sprawdzenie wielu szczegółowych informacji, jak rotacja pracowników, koszt wykorzystywanych systemów, ich efektywność, liczba zgłaszanych reklamacji, ich powody, procent zadowolonych klientów i wiele innych. W jaki sposób wszystko to kontrolować i mierzyć?

Korzystając z kluczowych wskaźników efektywności. Analiza z wykorzystaniem dobrze dobranych KPI, wskaże na konkretne obszary, które wymagają optymalizacji. Zobaczysz swoją firmę przez pryzmat liczb i solidnych, twardych danych. Mogąc precyzyjnie wytypować te elementy w organizacji, które trzeba zmienić, będziesz w stanie szybciej przeprowadzić optymalizację.  

Kluczowe wskaźniki efektywności – niezbędne wsparcie dla biznesu

W sklepie KDR KPI SMART możesz kupić różnorodne, gotowe do użycia, kluczowe wskaźniki efektywności. Podzielone zostały ze względu na kategorie i możliwe są do wykorzystania w większych przedsiębiorstwach w podziale na konkretne działy. Jako firma skupiająca się jedynie na KPI, możemy zaproponować ich obszerną listę.

Nie musisz jednak wybierać spośród niej sam – doradzamy w zakresie doboru kluczowych wskaźników efektywności i pomagamy ułożyć sprawnie działający system, który wesprze w optymalizacji procesów w firmie! Na życzenie klienta, możemy także spersonalizować zakupione przez niego wskaźniki.

Rozszerzona definicja KPI

  • ul. Malczewskiego 109/18
    80-107 Gdańsk
  • +48 661 500 367
  • katarzyna.mieczkowska@kdr-hr.pl