Obsługa klienta

Wskaźniki KPI w obsłudze klienta

CZYM SĄ WSKAŹNIKI KPI W OBSŁUDZE KLIENTA?

Miary w obsłudze klienta są bardzo ważnym narzędziem analitycznym działu. Tablica ze wskaźnikami zobrazuje nie tylko efektywność działu, ale też poziom zadowolenia klienta, ilość reklamacji, powtarzalność błędów, pokaże miejsca sukcesu ale także luki kompetencyjne itd. Warto prowadzić ewidencję zgłoszeń i mieć świadomość bieżącej sytuacji.

NASZA OFERTA KPI W OBSŁUDZE KLIENTA:

Oferta KDR KPI Smart zawiera kilka typowych wskaźników mierzonych w obsłudze klienta: liczba reklamacji, ilość i rodzaj incydentów, które się powtarzają. One dadzą obraz tylko tego działu, tych konsultantów. Gdy jednak połączymy je z innymi: efektywnością rekrutacji, szkoleniami, rotacją, kulturą pracy, samymi warunkami BHP dostaniemy pełniejszy obraz sytuacji całego zespołu i firmy.

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ KPI W OBSŁUDZE KLIENTA?

Prawidłowy dobór, właściwe ułożenie KPI na tablicach, ciągły monitoring wskaźników i dobra praca analityczna pozwoli firmie na polepszanie jakości obsługi klienta. Wyciąganie wniosków, szkolenia personelu, treningi, wsparcie przełożonych są nieodzownym elementem świadomego zarządzania procesem. Czas oraz jakość rozstrzygania reklamacji bez wątpienia będzie tym wskaźnikiem, który będzie się łączył z oceną lojalności klienta oraz ich wskaźnikiem retencji.  Ponadto, dzięki analizie wskaźników możliwym będzie stworzenie sekcji najczęściej zadawanych pytań lub bazy wiedzy by szybko rozwiązywać problemy użytkowników bez angażowania pracowników obsługi.

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZA OFERTA?

Nasza oferta to przede wszystkim liczby: matematyka i wizualizacja, ale także przedstawienie ich na tablicach, co przyniesie pierwszy pogląd na rzeczywistą sytuację w obsłudze klienta. Zależy nam na indywidualnym podejściu do klienta, rozumieniu jego problemu, a w ślad za tym właściwym doborze różnych wskaźników, w obsłudze klienta, ale także w innych obszarach – w sprzedaży, w logistyce; gdyż tylko poprawa całości działań przyniesie wspólne rozwiązanie.

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI?

Nasi konsultanci zaczynają pracę od diagnozy, jakie sa oczekiwania klienta, jaki są aktualne problemy, jakie rozwiązania teraz się przydadzą w dziale. Sprawdzamy, jakie sa luki kompetencyjne, jak wygląda rekrutacja, szkolenia itd.  Przygotowujemy dla klienta gotowe tablice, z wpisanymi arkuszami kalkulacyjnymi, dzięki którym po wpisaniu swoich danych od razu dostanie gotowe wizualizacje.

Coolbrand.pl