R&D

Wskaźniki KPI w obszarze badań i rozwoju

CZYM SĄ WSKAŹNIKI KPI W DZIALE R&D?

Dział badań i rozwoju to miejsce w organizacji, w którym rodzą się najbardziej innowacyjne pomysły. Stało się ostatnio ono wyznacznikiem atrakcyjności biznesu. Jednak samo wydzielenie odpowiedniej kadry i przygotowanie działu nie wystarczy, by dynamicznie rozwinąć firmę. Ważnym jest ilość generowanych pomysłów, ich jakość oraz responsywność zarządu na nowe projekty.

NASZA OFERTA KPI W R&D:

To dział kreatywny, jednak jesteśmy w stanie zmierzyć jego efektywność i to jak jego działanie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa. Sprawdź jak długo Twój zespół przekształca idee w gotowy produkt, ile zaproponował ulepszeń w danym okresie, w jakich proporcjach rozdysponowujesz finanse między R&D a inne działy.

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ KPI W R&D?

Tam gdzie nauka i wiedza łączy się z kreatywnością, dokonywane są wielkie rzeczy. Tak jak każdy dział w przedsiębiorstwie, warto kontrolować jaki procent pomysłów przekształcanych w produkt komercyjny rosie a jaki spada, czy poniesione inwestycje w R&D zwracają się w realne do spełnienia idee. Nie istnieje już chyba żadna firma z sektora technologicznego, która nie posiada własnego R&D. Jednak w każdej branży, dla właściciela, istotnym jest by być o krok przed konkurencją z nowymi produktami czy usługami, a także pomysłami na nowe koncepcje. Ile z nich zostanie wdrożonych? To zależy od tego jaką wiedzą o swojej organizacji dysponują zarządzający.

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZA OFERTA?

Proponujemy niestandardowe wskaźniki efektywności, które można zmierzyć w swoim dziale rozwoju. Decydując się na ich zakup nie tylko dowiesz się jak obliczyć wynik ale również jak go interpretować i wizualizować. Możemy Cię wyręczyć w ostatniej kwestii projektując dla Ciebie dedykowane tablice zawierające wszystkie istotne z Twojego punktu widzenia wskaźniki, tak byś w bardzo krótkim czasie mógł przeanalizować rezultaty Twoich procesów i sprawniej podejmować decyzje.

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI?

Jedyni w Polsce świadczymy usługi doradcze w zakresie doboru wskaźników efektywności w takiej koncepcji. Nie tylko powiemy Ci co mierzyć i jak ale także na co zwrócić uwagę by móc doskonalić procesy, ale także zaproponujemy tablice w kolorach Twojej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i skontaktowania z ekspertem KDR.

Coolbrand.pl