Jakość

Wskaźniki KPI w zarządzaniu jakością

CZYM SĄ WSKAŹNIKI KPI W JAKOŚCI?

Wskaźniki KPI jakości mogą być zróżnicowane i mają funkcję pomiaru wyniku końcowego za pomocą wcześniej ustalonych standardów. Pozwalając sobie na mierzenie stopnia doskonałości produktu, procesu jesteśmy w stanie zredukować liczbę wad oraz strat osiąganych poprzez nieefektywne wykorzystanie zasobów. Podczas korzystania ze wskaźników jakości niezwykle ważne jest regularne uzyskiwanie dostępu do dokładnych, wiarygodnych i dobrej jakości danych.

NASZA OFERTA KPI W JAKOŚCI:

Proponujemy zacząć od oceny stanu aktualnego kontroli jakości, określając jak często wyłapywane są wady produktowe? Co z nimi się dzieje dalej? Ile wadliwych produktów jest wypuszczanych na rynek, a ile z nich powraca do firmy ze statusem reklamacji? Kolejnym krokiem w dokonywaniu optymalizacji w zakresie poprawy jakości może być analiza skuteczności audytów wewnętrznych.

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ KPI W JAKOŚCI?

W procesach zarządzania wskaźniki są najlepszymi przyjaciółmi menedżerów, ponieważ mierzą różnicę między pożądaną sytuacją (cel) a obecną sytuacją (wynik). Na bieżąco monitorując i kontrolując KPI związane z jakością jesteś w stanie szybciej reagować na zmiany, lepiej wykorzystać zasoby, poprawić jakość usług i produktów, sprawniej podejmować decyzje, przeprowadzać odpowiednie planowanie i nieustannie udoskonalać procesy.

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZA OFERTA?

Przygotujemy dla Twojej firmy tablice wskaźnikowe, które bez wątpienia wspomogą menadżerów i kierowników działów w podejmowaniu najważniejszych decyzji oraz w zarządzaniu kosztami, czasem i surowcami. Widok bieżących wyników oraz historycznych KPI będzie stanowić niezbędny element analizy danych wpływających na sukces organizacji.

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI?

Jako jedyni w Polsce proponujemy Twojej firmie indywidualną wizualizację wskaźników efektywności na tablicach, a także możliwą interpretację ich wyników. Tablice są atrakcyjną metodą dokonywania analiz i ich wizualizacji. Dodatkowo pomalowane w barwy Twojej firmy staną się atrakcyjną planszą wynikową przed zarządem. KDR KPI Smart jest pewnym partnerem, który kompleksowo przeprowadzi Cię przez proces zrozumienia i interpretacji KPI.

Coolbrand.pl