FINANSE - operacyjne

ODCHYLENIE OD BUDŻETU

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w finansach

Opis produktu

Jako wprawny menadżer powinieneś wiedzieć, że dokonywanie budżetowania nie jest domeną tylko największych firm. To bardzo ważny element każdego biznesu, niezależnie od ilości zatrudnionych pracowników czy wielkości rynku, który zajmuje. Samo zaplanowanie budżetu firmy może stanowić duże wyzwanie dla menadżera w sytuacji niestabilnych przychodów lub kosztów. O ile możliwym jest ich zaplanowanie, tak ich realizacja może wydawać się czasem nierealna. Warto w tym przypadku zaplanować nowy rok pod kątem wydatków. Przygotowując się do planowania dokonasz przeglądu swoich kosztów stałych, co da Ci ogólny pogląd na to gdzie wydajesz najwięcej. Są to za duże rachunki za prąd czy wynajem biur? Czy wysokie koszty surowców? Bądź też koszt rotacji pracowników?

Przygotowany plan budżetowy warto weryfikować co miesiąc, sprawdzając odchylenie od budżetu, mając świadomość jak sytuacja finansowa organizacji wygląda rzeczywiście, a jak zostało to zaplanowane. Dobre przygotowanie takiego zestawienia kosztów sprawi, że odzyskasz lepszą kontrolę nad firmą. Dzięki temu poczujesz się pewniej, nawet gdy spadną przychody. Upewniaj się jak Twoje predykcje są realizowane w organizacji sprawdzając systematycznie odchylenie od budżetu, wskaźnik efektywności z grupy KPI finanse.

Posiadając wgląd do wachlarza wskaźników operacyjnych możliwym jest przeprowadzenie wartościowej analizy, dotyczącej sposobu organizacji procesów w przedsiębiorstwie. Tablice KPI dają możliwość managerom na szybkie kontrolowanie działania kluczowych systemów firmy. Sposobność otrzymywania natychmiastowej informacji zwrotnej z procesów, umożliwia sprawne wprowadzanie optymalizacji. Zamów u nas tablice wskaźników efektywności lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy