E-COMMERCE - strategiczne

KONWERSJA ORGANICZNA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w ecommerce

Opis produktu

Konwersja w marketingu ma miejsce, gdy odwiedzający Twoją witrynę osiągnie pożądany cel. W ten sposób przekształcają się z odwiedzających w potencjalnych klientów lub, jeśli coś kupują, w klientów. Konwersja ma miejsce, gdy ktoś zmienia się z pasywnego użytkownika w aktywnego, zainteresowanego użytkownika lub klienta. Rodzaj dokonanej konwersji zależy od źródła, z którego przybył na stronę internetową użytkownik. Konwersje organiczne pochodzą z ruchu organicznego – czyli odwiedzających, którzy wchodzą na stronę internetową po przeprowadzeniu wyszukiwania w Google lub innych wyszukiwarkach i kliknięciu jednego z linków na stronie wyników.

Ten rodzaj ruchu w sieci może w dłuższej perspektywie stanowić bardzo duży odsetek odwiedzin. Aby uzyskać większy ruch organiczny, konieczne jest zastosowanie  technik optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Często mówi się, że ruch organiczny jest bezpłatny, ale to nie do końca prawda. Chociaż nie płacisz bezpośrednio za każde kliknięcie, optymalizacja witryny w zakresie SEO wiąże się z początkową inwestycją czasu i zasobów oraz pewną konserwacją. Śledząc konwersje, możesz zrozumieć, co interesuje Twoich klientów, jakie taktyki marketingowe działają i gdzie Twój marketing może nie działać, jeśli użytkownicy nie dokonają konwersji. Śledzenie tych informacji wraz z cała grupa KPI e-commerce może pomóc w dostosowaniu taktyk witryny, marketingu i sprzedaży w celu poprawy rentowności.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe Tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy