Księgowość

Wskaźniki KPI w księgowości

CZYM SĄ WSKAŹNIKI KPI DLA KSIĘGOWOŚCI?

Księgowość to mózg każdej firmy… Jak zarządzamy należnościami, zobowiązaniami krótko – czy długoterminowymi, środkami pieniężnymi wpływa na kondycję finansową firmy, ale także łączy się z innymi rozwiązaniami: zdolnością kredytową, ratingiem finansowym, przebiegiem audytów finansowych.

NASZA OFERTA KPI DLA KSIĘGOWOŚCI:

Każda firma ma księgowość, czy produkcyjna czy usługowa. Każda ma swój podział pracy, np.: nadzór wg spółek, wg klientów, wg procesów. Nasza oferta dotyczy ogólnych KPI typowych w księgowości, ale uwzględnia uwarunkowania organizacji.

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ KPI W KSIĘGOWOŚCI?

Wskaźniki w księgowości to zarówno koszty systemów rozliczeniowych, ocena środków pieniężnych, ale także inne dotyczące zasobów: rotacja w dziale, średnie wynagrodzenie seniora, luki kompetencyjne juniorów, poziom szkoleń. Tylko całość analizy da nam pogląd na sytuację w księgowości.

DLACZEGO WŁAŚNIE NASZA OFERTA?

Proponujemy analizę sytuacji we współpracy z Główną Księgową, krótki wywiad – jak działa system księgowy, ilu jest klientów wewnętrznych i zewnętrznych, jak wygląda podział zadań, system szkoleń. Dopiero wtedy budujemy tablice, ubieramy je w kolory firmy i prezentujemy do akceptacji.

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI?

Podejście konsultantów KDR KPI SMART jest kompleksowe, od zebrania informacji o dziale, dobrania wskaźników, konsultacji z Główną Księgową uwzględniwszy jej potrzeby. Pomagamy, doradzamy, patrząc na organizację oczami klienta. Na końcu powstają tablice w kolorze i z logo Klienta.

Coolbrand.pl