E-COMMERCE - strategiczne

LEJEK W E-COMMERCE

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w ecommerce

Opis produktu

Lejek sprzedażowy to szereg działań marketingowych, podzielonych na kolejne etapy, które mają przybliżać Twojego odbiorcę do finalizacji zakupu. Innymi słowy, każdy krok, który ktoś musi wykonać, aby zostać Twoim klientem. Zadaniem menadżerów od online marketingu jest zapewnienie sobie jak najszerszego widoku na biznes, opracowanie i zarządzanie marketingową strategią biznesową. Najlepszy produkt lub usługa nie zostanie sprzedana, jeśli odbiorcy nie będą wiedzieli o jego istnieniu. Aby zwiększyć sprzedaż, firmy polegają na lejku sprzedażowym, który ilustruje ścieżkę, jaką podążają potencjalni klienci.

Chociaż każda firma ma swój własny sposób zarządzania sprzedażą i kontaktami z klientami, można podzielić lejek sprzedaży na cztery różne etapy: świadomość, zainteresowanie, decyzja i zakup/działanie. Odpowiednio dostosowany do specyfiki biznesu, każdy z poziomów może znacząco zwiększyć sprzedaż oferowanych produktów czy usług. Lejek sprzedażowy to podróż. Potencjalny klient odkrywa Twoją firmę, dowiaduje się o niej więcej, decyduje, który produkt powinien kupić, a na koniec dokonuje zakupu. Jako właściciel firmy, Twoim zadaniem jest jasne zdefiniowanie tej podróży i przygotowanie planu gry, który przeniesie ludzi z jednego etapu na drugi. Ile poziomów zdefiniowałeś swojemu klientowi? Czy są one wystarczające? Zajrzyj na listę KPI e-commerce i wybierz miary adekwatne dla Twojej działalności.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe Tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy