HR - strategiczne

ROTACJA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI efektywności procesów HR

Opis produktu

Dzwoniąc do suportu IT w Twojej organizacji za każdym razem odbiera inny konsultant? W pracy jest mnóstwo nowych pracowników? Może to wynikać z dwóch powodów; albo firma się rozwija, więc zatrudnia nowe osoby i przenosi ludzi, albo rotacja pracowników jest na szczycie. Niestety, jeśli to wysoka rotacja to może to niekorzystnie świadczyć o organizacji. Częsta rotacja pracowników oznacza zwykle wady dla każdej firmy, dlatego należy jej unikać. Przyczyną odejść mogą być niskie zarobki, złe środowisko i warunki pracy, za duża liczba obowiązków i nieadekwatne wynagrodzenie.

Wysoki wskaźnik rotacji w firmie obciąża dział HR nadprogramowymi procesami rekrutacyjnymi i wdrożeń nowych pracowników, generuje także dodatkowe koszty związane ze szkoleniami wdrożeniowymi oraz utratę doświadczonych pracowników z know-how. Niezbędnym jest więc utrzymywanie jej na możliwie niskim poziomie, a przynajmniej porównywalnym do rynkowej średniej. Sprawdź poziom rotacji w swojej firmie i rozpocznij diagnozowaniem przyczyn. Samokrytyka jest przydatną cechą, nie bój się jej użyć w doskonaleniu swojego biznesu. Tylko komplet wskaźników w grupie KPI HR da Ci pełen przegląd sytuacji – przyczyn i skutków w bieżącej działalności.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe Tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy