KSIĘGOWE - strategiczne

ŚRODKI PIENIĘŻNE

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w księgowości

Opis produktu

Jaki jest bieżący stan Twoich zasobów finansowych do rozdysponowania w gotówce, bądź do rozplanowania w budżecie? To najbardziej płynny składnik majątku obrotowego przedsiębiorstwa. Zaplanowany na regulację wydatków, zapłatę bieżących zobowiązań o najkrótszym terminie. Opisywane środki pieniężne składają się z gotówki deponowanej w kasie. Z ekonomicznego punktu widzenia środki pieniężne nie powinny być na wysokim ani na za niskim poziomie. Wysokie saldo powoduje powstawanie kosztów utraconych korzyści, gdyż pieniądze w kasie nie przynoszą żadnego dodatkowego dochodu. Są „bezczynne”. Jednak brak gotówki może stwarzać kłopoty z realizacją bieżących opłat.

Optymalny poziom zostanie osiągnięty poprzez dobranie odpowiedniej strategii cash management. Istnieje wiele akademickich modeli pozwalających na matematyczną estymację. Poznaj nasze sposoby, koreluj wskaźniki i wprowadzaj zmiany. Zajrzyj także do pozostałych wskaźników KPI księgowość.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy