Księgowe - finansowe

KOSZTY KSIĘGOWE

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w księgowości

Opis produktu

Koszty księgowe to wszystkie wydatki jakie ponosi firma, zaksięgowane i ujęte w odniesieniu do przychodu. Utożsamiany jest przede wszystkim z celowym zużyciem zasobów, jednak tylko i wyłącznie w wymiernych jednostkach pieniężnych w określonej walucie. Są to wydatki poniesione na pracowników, zakup surowca, magazyn, linie produkcyjne, kontrole jakości, transport…

Rozróżnienie kosztów księgowych ekonomicznych powstało wskutek praktyk księgowych. W procesie rejestracji danego kosztu uwzględniane są unormowania i prowadzonej księgowości oraz dokumentacje świadczącą o poniesionym koszcie, czy zużycia określonego zasobu. Wskaźnik pokazuje efektywność, rentowność przedsiębiorstwa w analizie kosztów i przychodów. To istotna miara badania i porównywania wyników firmy w danych czasookresach. Przeanalizuje pozostałe miary w grupie KPI księgowość i dobierz komplet dla siebie. Koszty księgowe same w sobie nie są wystarczającą miarą, muszą korelować z kosztem wyrobu gotowego, kosztem wynagrodzeń, wielkością zatrudnienia… więcej wskaźników do interpretacji poda Ci doradca KDR KPI Smart, który wesprze Cię  w samodzielnym liczeniu wyników, zinterpretuje oraz zbuduje przejrzyste i łatwe w odczytywaniu tablice wskaźnikowe.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy