R&D - finansowe

KOSZT DZIAŁU R&D NA 1 KLIENTA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w obszarze badań i rozwoju

Opis produktu

Czy jako manager kontrolujesz wydatki na poszczególne działy w swojej organizacji? Czy wiesz, które wymagają największych wkładów? Czy zastanawiałeś się nad ich kosztem w przeliczeniu na ilość klientów? Wskaźnik efektywności jakim jest koszt działu R&D na jednego klienta sprzyja wielu analizom – planowaniu budżetów, zakupów, polityce cenowej. Pozwala rozłożyć całość ogólnych kosztów, przeznaczonych na danych obszar, na liczbę wszystkich klientów, bądź tylko tych kluczowych.

Wynik tego wskaźnika efektywności jest bardzo elastyczny w interpretacji, gdyż możliwym jest porównywanie go w okresie, na podstawie danych historycznych oraz między przedsiębiorstwami, o podobnym profilu działalności. Przeliczanie kosztu działu rozwoju na jednego klienta pozwoli dokonywać lepszego budżetowania w przedsiębiorstwie, które ukażą długofalowe rezultaty dotychczas stosowanej polityki finansowej. Sprawdź pozostałe wskaźniki w grupie KPI R&D i dobierz adekwatne dla Twojej firmy.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy