OBSŁUGA KLIENTA - jakościowe

LICZBA REKLAMACJI

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w obsłudze klienta

Opis produktu

Czy jesteś świadomy jakiego rodzaju reklamacje są zgłaszane przez klientów najczęściej? Czy zliczasz je rodzajowo w kategoriach usługi, produktu? Nadrzędnym celem przedsiębiorstwa jest dostarczenie do klienta zgodnego produktu lub wykonanie usługi według ustalonych standardów. Niestety zdarzyć się może, że Twój klient otrzyma wyrób lub usługę znacznie odstające od wymagań. W takiej sytuacji ogromną rolę odgrywa efektywność działu obsługi klienta i polityka zarządzania reklamacją. Dobrą praktyką po otrzymaniu zgłoszenia od klienta jest raportowanie o liczbie poszczególnych, zgłaszanych reklamacji. W ten sposób łatwiej określić przyczynę niezgodności i określić ich liczebność. Zgromadzone informacje mogą stać się podstawowym argumentem za reorganizacją procesu wytwórczego produktu gotowego, usługi czy nawet transportu.  Zobacz inne KPI w dziale obsługa klienta i zwizualizuj swoje potrzeby, co powinno się na Twoich tablicach znaleźć?

Zauważając pewne prawidłowości w pojawiających się od klientów reklamacjach jesteś w stanie, nie tylko poprawić jakość obsługi klienta, ale również podnieść poziom oferowanego dobra. Licz i kategoryzuj spływające do obsługi klienta reklamacje i bądź świadomym menadżerem.

Wskaźniki jakościowe mierzone kompleksowo w organizacji tworzą pełny widok na to z jaką dokładnością i doskonałością popełniane są poszczególne procesy. Twórz własne standardy jakościowe kompletując wszystkie KPI. Podnoś je i konkuruj z najlepszymi. Zamów pełne tablice jakościowe lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy