OBSŁUGA KLIENTA - operacyjne

CZAS ROZSTRZYGANIA REKLAMACJI

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w obsłudze klienta

Opis produktu

Jak długo rozpatrywane są w dziale obsługi klienta reklamacje złożone przez klientów? Czy klienci, którzy już przeszli w Twojej organizacji proces zwrotu lub reklamacji, wracają? Odpowiednia organizacja procesu obsługi klienta jest cennym źródłem informacji dla menadżera, ponieważ stanowi bezpośredni komunikat zwrotny od klientów. Przemyślany i odpowiednio zaprojektowany dział obsługi klienta zwiększa szanse na utrzymanie nabywców zgłaszających się z problemami. Niewykluczone, iż klient który brał udział w dobrze przeprowadzonym procesie reklamacji, może stać się źródłem polecenia naszych usług lub produktów. Jednak by do tego doprowadzić niezbędnym jest maksymalne zoptymalizowanie czasu rozstrzygania reklamacji.

Czy regulaminowo rozpatrujesz swoje reklamacje? Trwa to 7, czy 14 dni? Jak rozstrzyga konkurencja? W jakich przypadkach czas rozpatrywania się wydłuża, co możesz zrobić by go skrócić?


Odpowiedź na te pytania przyniesie Ci korelacja wskaźnika czas rozstrzygania reklamacji z innymi wskaźnikami efektywności z grupy KPI obsługa klienta, takie jak % incydentów, powtarzalność incydentów. Kategoryzując zgłaszane incydenty Twoi menadżerowie będą w stanie znaleźć miejsca w procesach wymagające optymalizacji przekładające się bezpośrednio na wzrost zadowolenia klientów. Posiadając wgląd do wachlarza wskaźników operacyjnych możliwym jest przeprowadzenie wartościowej analizy, dotyczącej sposobu organizacji procesów w przedsiębiorstwie. Tablice KPI dają możliwość managerom na szybkie kontrolowanie działania kluczowych systemów firmy. Sposobność otrzymywania natychmiastowej informacji zwrotnej z procesów, umożliwia sprawne wprowadzanie optymalizacji. Zamów u nas tablice wskaźników efektywności lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy