OBSŁUGA KLIENTA - finansowe

KOSZT DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA NA 1 KLIENTA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w obsłudze klienta

Opis produktu

Czy jako manager kontrolujesz wydatki na poszczególne działy w swojej organizacji? Czy wiesz które wymagają największych nakładów lub które są najbardziej kosztotwórcze? Czy zastanawiałeś się nad ich kosztem w przeliczeniu do ilości Twoich klientów? Wskaźnik efektywności jakim jest koszt działu obsługi klienta na jednego klienta w dziale KPI obsługa klienta sprzyja wielu analizom – planowaniu budżetów, zakupów, roboczogodzin, polityce cenowej. Pozwala optymalizować całość ogólnych kosztów, przeliczając w odniesieniu do całkowitej liczby klientów, jednak w ujęciu jednostkowym.

Wynik tego wskaźnika efektywności jest bardzo elastyczny w interpretacji, gdyż możliwym jest porównywanie go w okresie, na podstawie danych historycznych oraz między oddziałami, jednostkami, regionami. Przeliczanie kosztu działu obsługi klienta na jednego klienta pozwoli dokonywać lepszego budżetowania w przedsiębiorstwie, które ukażą długofalowe rezultaty dotychczas stosowanej polityki finansowej.

 Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy