BIZNES - finansowe

RENTOWNOŚĆ INWESTYCJI – ROI

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI biznesowe

Opis produktu

Podnosząc rozważania dotyczące kwestii inwestycyjnych w projekty marketingowe, szkoleniowe, nieruchomościowe czy IT należy na bieżąco mierzyć ich opłacalność. W tym celu proponujemy przeliczenie podstawowego miernika: return on investment (ROI) czyli zwrotu z inwestycji. To kolejny wskaźnik stosowany w analizach rentowności. Oblicza się go w celu zmierzenia efektywności działania przedsiębiorstwa. Sprawdza się w każdym typie inwestycji – tych z dużym jak i małym budżetem.

Dokonywanie obliczeń według wzoru ROI służy pomiarowi opłacalności dla dostawców kapitału. Interpretowany jest jako zwrot nakładów inwestycyjnych w odniesieniu do poniesionych na poczet jej realizacji. Przed podjęciem kluczowych decyzji o zainwestowaniu zasobów w dany projekt, rozważny menadżer powinien oszacować jakich zysków może spodziewać się z nich w przyszłości. Podpowiemy Ci jak obliczyć ROI, jak powinieneś interpretować wynik oraz jak pokazać go na wykresie. Zbudujemy dla Ciebie także pełną tablicę wizualizująca KPI, oceniające rentowność firmy. Korelacja wszystkich KPI biznes przyniesie Ci o wiele więcej informacji oraz wskazówek na dalsze działania.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy