E-COMMERCE - strategiczne

KONWERSJA DZIĘKI SOCIAL MEDIA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w ecommerce

Opis produktu

Współczynnik konwersji to odsetek konsumentów, którzy podejmują działanie, którego oczekujesz. Może to być dowolne działanie, od kliknięcia linku, aby uzyskać więcej informacji o produkcie lub usłudze, do faktycznego zakupu tego produktu lub usługi. Może to obejmować wypełnienie ankiety lub udzielenie odpowiedzi na pytanie, pobranie czegoś takiego jak ebook lub zapisanie się do biuletynu. Rodzaj dokonanej konwersji zależy od źródła z którego przybył na stronę internetową użytkownik. Konwersje z social media odnoszą się do odwiedzających, którzy przychodzą  po kliknięciu posta w mediach społecznościowych.  Możesz rozróżnić różne sieci społecznościowe, a w przypadku, gdy użytkownicy trafili za pośrednictwem posta z Twojego konta, możesz zagłębić się w dane dotyczące kliknięć i interakcji.

Konkretne taktyki zwiększania konwersji od użytkowników z mediów społecznościowych będą zależeć od używanej platformy. Ważnym jest by monitorować, który z kanałów jest najbardziej efektywny pod względem generowanego ruchu i reakcji na Twojej stronie. Ile z konwersji dokonanych na Twojej witrynie pochodzi z profilów w mediach społecznościowych? Jak bardzo angażujące treści tam publikujesz? Które z miar w grupie KPI e-commerce już mierzysz? Odniesienie sukcesu w marketingu konwersji jest procesem iteracyjnym, który w dużej mierze zależy od ilości wysiłku, jaki wkładasz w zrozumienie odbiorców. Ważnym jest więc śledzenie informacji o działaniach podejmowanych przez użytkowników oraz ich wartościowanie, by odpowiednio dostosowywać taktyki witryny, marketingu i sprzedaży w celu poprawy rentowności.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe Tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy