ZAKUPY - operacyjne

CZAS PROCESU ZAKUPOWEGO

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w zarządzaniu zakupami

Opis produktu

Ile czasu zajmuje w dziale podjęcie decyzji zakupowej? Jakie czynniki mają wpływ na czas jej trwania? Co można zrobić by usprawnić proces decyzyjny? To proces wieloetapowy, stanowiący źródło przewagi konkurencyjnej oraz optymalizacji procesów wytwórczych. Składa się na niego planowanie, badanie rynku dostawców, standaryzacja i ustalenie wymagań dot. zamówienia oraz badanie ofert wraz z analizą cen.

Proces z pewnością będzie krótszy wraz z ilością dokonywanych transakcji, stażu kadry działu zakupów oraz ich doświadczenia. Dokładna realizacja każdego z etapów procesu zakupowego z pewnością przyniesie ze sobą wymierne korzyści jakościowe i ekonomiczne. Jego skracanie nie jest celem dla przedsiębiorstwa samym w sobie, jednak ważnym jest by znać jego średni czas i ujmować go w planach produkcyjnych. Kolorowe tablice z innymi wskaźnikami z grupy KPI zakupy na pewno pomogą managerom i kupcom realnie zarządzać procesem.

Posiadając wgląd do wachlarza wskaźników operacyjnych możliwym jest przeprowadzenie wartościowej analizy, dotyczącej sposobu organizacji procesów w przedsiębiorstwie. Tablice KPI dają możliwość managerom na szybkie kontrolowanie działania kluczowych systemów firmy. Sposobność otrzymywania natychmiastowej informacji zwrotnej z procesów, umożliwia sprawne wprowadzanie optymalizacji. Zamów u nas Tablice wskaźników efektywności lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy