ZAKUPY - operacyjne

RODZAJ SUROWCÓW

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w zarządzaniu zakupami

Opis produktu

Jak obszerna jest lista surowców niezbędnych do zakupienia do realizacji procesów w Twoim przedsiębiorstwie? Kategoryzujesz je rodzajowo lub ze względu na działy, które ich potrzebują? Zbyt szeroka lista surowców, czyli bill of materials – BOM, może okazać się źródłem nadprogramowych kosztów niepotrzebnych do ponoszenia w przedsiębiorstwie. Wraz z turbulentnie zmieniającym się otoczeniem bliższym i dalszym firmy warto okresowo konsultować z inżynierami zasadność stosowania konkretnych surowców, dokonywanie ich wymiany lub eliminacji.

Zestawienie materiałów jest ściśle powiązane z zamówieniami produkcyjnymi oraz dokonywanymi zakupami. Optymalizacja i ograniczanie kosztów, będzie się więc wiązać się z ich stałą analizą. Pod lupę warto wziąć także dostawców realizujących zamówienia na poszczególne typy materiałów. Czy terminowo realizują dostawy? W odpowiedniej cenie? Skoreluj ten wskaźnik z innymi wskaźnikami z grupy KPI zakupy i podejmuj szybsze i trafniejsze decyzje.

Posiadając wgląd do wachlarza wskaźników operacyjnych możliwym jest przeprowadzenie wartościowej analizy, dotyczącej sposobu organizacji procesów w przedsiębiorstwie. Tablice KPI dają możliwość managerom na szybkie kontrolowanie działania kluczowych systemów firmy. Sposobność otrzymywania natychmiastowej informacji zwrotnej z procesów, umożliwia sprawne wprowadzanie optymalizacji. Zamów u nas Tablice wskaźników efektywności lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy