PRODUKT - finansowe

KOSZT DZIAŁU PRODUKTU NA 1 KLIENTA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w zarządzaniu produktem

Opis produktu

Czy jako manager kontrolujesz wydatki na poszczególne działy w swojej organizacji? Czy wiesz które wymagają największych wkładów? Czy zastanawiałeś się nad ich kosztem w przeliczeniu na ilość klientów? Wskaźnik efektywności jakim jest koszt działu produktu na jednego klienta sprzyja wielu analizom –planowaniu budżetów, zakupów, polityce cenowej. Pozwala rozłożyć całość ogólnych kosztów, przeznaczonych na danych obszar, na liczbę wszystkich klientów, bądź tylko tych kluczowych.

Wynik tego wskaźnika efektywności jest bardzo elastyczny w interpretacji, gdyż możliwym jest porównywanie go w okresie, na podstawie danych historycznych oraz między przedsiębiorstwami, o podobnym profilu działalności. Przeliczanie kosztu działu produktu na jednego klienta pozwoli dokonywać lepszego budżetowania w przedsiębiorstwie, które ukażą długofalowe rezultaty dotychczas stosowanej polityki finansowej. Całość analizy wskaźników z grupy KPI produkt przyniesie odpowiedzi przyczyn i skutków zachowań klientów.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy