KADRY - jakościowe

LUKA KOMPETENCYJNA DZIAŁU KADR

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Jakich umiejętności brakuje Twoim zespołom by mogli efektywnie realizować stawiane im zadania? Potrafisz je nazwać? Ile stanowisk boryka się z podobnym problemem? Luka kompetencyjna występuje wtedy, gdy pracownicy nie są w stanie wypełniać swoich obowiązków ze względu na brak odpowiednich umiejętności czy kwalifikacji. Jest to konkretna wiedza, technika i procedury, których jeszcze brakuje w organizacji, a które są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania działalności.

Luka może istnieć z powodu nieprawidłowego, bądź niedokładnego opisania stanowiska pracy lub źle przeprowadzonej procedury rekrutacyjnej osadzającej nieodpowiedniego pracownika na nieodpowiedniej pozycji. Najczęściej jednak powstaje  w wyniku konieczności wprowadzenie do organizacji zmian. Wykrycie tego stanu rzeczy nie jest jednak podstawą do podejmowania decyzji o redukcji etatów w dziale. Dalsze działania powinny być rozpoczęte przez ponowne sporządzeniem opisu stanowiska pracy oraz weryfikacji wspomnianych luk w kompetencjach pracownika z wymaganiami stanowiskowymi. Możliwym jest ich uzupełnienie poprzez szkolenia lub nadanie stanowisku wsparcie supervisora. Zdiagnozuj luki kompetencyjne w swojej organizacji, rozdziel to zadanie wśród kilka działów by jak najdokładniej przeszukać braki. Każdy dział, także kadrowy może mieć luki. Sprawdź ten wskaźnik oraz inne, bardziej typowe dla kadr, w dziale KPI kadry.

Wskaźniki jakościowe mierzone kompleksowo w organizacji tworzą pełny widok na to z jaką dokładnością i doskonałością popełniane są poszczególne procesy. Twórz własne standardy jakościowe kompletując wszystkie KPI. Podnoś je i konkuruj z najlepszymi. Zamów pełne tablice jakościowe lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy