HR - strategiczne

EFEKTYWNOŚĆ WYNAGRODZEŃ

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI efektywności procesów HR

Opis produktu

Jednym z podstawowych kosztów prowadzenia firmy jest wypłacanie wynagrodzeń pracownikom i menedżerom. Na konkurencyjnym rynku pracy zarobki pracowników są podyktowane podażą i popytem na pracowników. Jednak istnieje teoria zakładająca, że ​​dla pracodawców korzystniejsze może być płacenie pracownikom w niektórych przypadkach więcej niż dyktuje to rynek. Podczas gdy teoria ekonomii sugeruje, że poziom płac powinien być określany przez podaż i popyt pracowników, rzeczywiste kwoty, które pracodawcy płacą pracownikom, mogą się znacznie różnić w zależności od firmy – jej wartości sprzedaży lub produkcji. Teoria sugeruje, że produktywność pracowników ma pozytywny związek z płacą. Innymi słowy, jeśli zapłacisz pracownikowi więcej, będzie on pracował ciężej i wyprodukował więcej, niż gdybyś zapłacił mu wynagrodzenie dyktowane podażą i popytem. Może to być wytłumaczeniem dlaczego niektóre firmy decydują się płacić pracownikom więcej, niż wynika to z obserwacji rynkowych.

Jest więc o jeden z elementów motywowania pracownika, jednak nie powinniśmy bezgranicznie korzystać z przełożenia, jakim jest wysokość wynagrodzenia i rozpiętość obowiązków. Niezbędnym jest odnalezienie złotego środka dla każdego z kluczowych stanowisk w organizacji. Przelicz efektywność wynagrodzeń dla kilku stanowisk korzystając z naszego przelicznika. Może będzie to rozwiązaniem Twoich problemów z przechodzeniem pracowników do konkurencji? Dokup do niego pozostałe wskaźniki z grupy KPI HR i zarządzaj świadomie swoją kadrą.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy