BIZNES - finansowe

ZADŁUŻENIE

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI biznesowe

Opis produktu

Wskaźnik ogólnego zadłużenia pozwala zebrać informacje o całkowitym zadłużeniu przedsiębiorstwa. To wskaźnik syntetyczny, czyli taki który w swej mierze uwzględnia wiele zakresów zadłużenia firmy, nie tylko odnosząc się do pewnego okresu czy obszaru działalności. Każda firma jest w pewnym stopniu zadłużona, więc sam fakt posiadania zobowiązań nie jest niczym złym. Do czasu, kiedy zaczynają przewyższać wartością własnego majątku spółki. Opierając się na danych z bilansu możliwym jest określenie stopnia finansowania przedsiębiorstwa obcym kapitałem. Wynik zadłużenia ogólnego odzwierciedla także działania związane z dźwignią finansową.

Im wyższa jego wartość, tym analogicznie, większy udział kapitału obcego w majątku organizacji. Może skutkować to obniżoną zdolnością kredytową przedsiębiorstwa lub utratą wiarygodności dla inwestorów czy kontrahentów. Przelicz zadłużenie ogólne w swojej organizacji i oceń prowadzoną przez Twoim menadżerów politykę finansową firmy. Czy posiadasz zdolność do obsługi wyliczonego długu? Skoreluj tez wskaźniki z pozostałymi w grupie KPI biznes i licz rentowność firmy na różnych poziomach.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy