LOGISTYKA - strategiczne

ROTACJA ZAPASÓW

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w logistyce

Opis produktu

Ile czasu towar znajduje się magazynie zanim zostanie sprzedany, bądź wykorzystany w dalszych procesach? Ile dni, ile miesięcy materiał leży w magazynie? Wiedza o wyniku wskaźnika rotacja zapasów w grupie KPI logistyka ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstwa, ponieważ wnosi o efektywności obrotu magazynowanym materiałem. Jest to proces realizowany przez firmy, w różnych, czasem zmiennych, okresach, w którym następuje wymiana magazynowanego towaru z powodu jego sprzedaży, czy wykorzystania w kolejnych operacjach procesów organizacji.

Analiza rotacji zapasu pozwala na prognozowanie ile czasu średnio jest potrzebne do sprzedaży całości zasobów magazynowych. Kontrolowanie obrotu magazynowanego towaru pozwala kadrze kierowniczej w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących produkcji, polityki cenowej, marketingu, a także w dokonywaniu zakupów.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy