SPRZEDAŻ - jakościowe

RETENCJA KLIENTÓW

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w sprzedaży i handlu

Opis produktu

Jaki procent Twoich klientów stanowią Ci powracający? Zwracasz uwagę na lojalność nabywców? Retencja klientów odnosi się bezpośrednio do rezygnacji konsumentów. Innymi słowy ilu klientów ponownie dokonało zakupu, bądź skorzystało z usługi. Jakie działania ponosisz by minimalizować wynik retencji? Zastanawiałeś się, które czynniki decydują o tym, ze klienci dokonują u Ciebie ponownych zakupów?

Ważnym jest, by pamiętać, że proces utrzymania klienta i zdobycia jego zaufania rozpoczyna się od pierwszego kontaktu z firmą i trwa do końca transakcji. Menadżerowie powinni zwracać na to uwagę, ponieważ w prostszy sposób i taniej jest zatrzymać klienta, niż pozyskać nowego. Ponadto istnieje wyższe prawdopodobieństwo, że istniejący klient zakupi kolejny produkt lub usługę, jednocześnie w krótszym procesie decyzyjnym. Pozyskanie nowego nabywcy może być od 5 do 20 razy droższe. Dlatego znajomość retencji jest koniecznością  w dzisiejszym biznesie. Ten obszerny wskaźnik efektywności można interpretować wraz ze wskaźnikami z grupy obsługi klienta, przez co możliwe będzie poznanie powodów odejść klientów. Prześledź cały komplet wskaźników w grupie KPI w sprzedaży i wybierz adekwatne dla Twojej firmy.

Wskaźniki jakościowe mierzone kompleksowo w organizacji tworzą pełny widok na to z jaką dokładnością i doskonałością popełniane są poszczególne procesy. Twórz własne standardy jakościowe kompletując wszystkie KPI. Podnoś je i konkuruj z najlepszymi. Zamów pełne Tablice jakościowe lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy