ŚRODOWISKO - operacyjne

ZUŻYCIE PAPIERU

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w ochronie środowiska

Opis produktu

W ile drukarek i niszczarek zaopatrzone jest Twoje biuro? Ograniczenie zużycia papieru w przedsiębiorstwie przyczynia się do obniżenia kosztów oraz wpływa pozytywnie na środowisko przez zredukowanie ilości powstających odpadów. Uświadamiając sobie skalę problemu – do produkcji 40 ryz papieru biurowego potrzeba 17 drzew. Niewątpliwie część z tych 20 000 kartek mogłaby uniknąć zużycia poprzez cyfrowe zapoznanie się z dokumentem. Ograniczenie ilości zużywanego papieru w biurze wymagać będzie zmian w polityce przedsiębiorstwa. Zasady dotyczące komunikacji wewnętrznej, odbywającej się tylko za pośrednictwem wewnętrznego narzędzia, czy zakup dodatkowych monitorów na stanowiska, może zachęcić i realnie zredukować ilość zakupywanych przez organizację ryz papieru. Dodatkowym atutem tej decyzji może być zmniejszenie liczby błędów i pomyłek wynikających z przepisywania ręcznego notatek do dokumentów elektronicznych.


Zużycie papieru generuje koszt związany nie tylko z zakupem ryz ale również tych związanych z eksploatacją drukarek, kserokopiarek i niszczarek. Zwróć uwagę na ilość papierowej dokumentacji w swoim przedsiębiorstwie, przelicz ile realnie ryz zużywasz oraz podejmij działania prowadzące do całkowitej cyfryzacji. Obejrzyj uzupełniające KPI ochrona środowiska i zadbaj o aspekt ekonomiczny firmy i planety.

Posiadając wgląd do wachlarza wskaźników operacyjnych możliwym jest przeprowadzenie wartościowej analizy, dotyczącej sposobu organizacji procesów w przedsiębiorstwie. Tablice KPI dają możliwość managerom na szybkie kontrolowanie działania kluczowych systemów firmy. Sposobność otrzymywania natychmiastowej informacji zwrotnej z procesów, umożliwia sprawne wprowadzanie optymalizacji. Zamów u nas tablice wskaźników efektywności lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

 

Do tej grupy polecamy