PROJEKTY - finansowe

ZYSK NA PROJEKT

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w zarządzaniu projektami

Opis produktu

Zysk na projekt to inaczej rentowność projektu. Wynik, który pomaga ocenić, czy wart jest podejmowanie konkretnego działania, czy jest ono opłacalne. Sam indeks jest kalkulacją potencjalnego zysku z prowadzonego projektu. To często używany wskaźnik w biznesie, dlatego można go stosować do dokonywania porównań między projektami. Jego interpretacja jest bardzo prosta – jeśli pieniądze, które mają zostać wygenerowane z projektu, przekraczają koszty wymagane do jego sfinansowania, będzie to opłacalna inwestycja. Wskaźnik opłacalności jest jedną z kilku metod pomiaru i kwantyfikacji atrakcyjności proponowanej inwestycji.

Zalety przeliczania zysku na projekt:

  • ocenia wszystkie przepływy pieniężne
  • pokazuje, czy inwestycja zwiększa wartość firmy
  • możliwy do porównywania między projektami
  • wykorzystuje koszt kapitału przy porównywaniu projektów

Tak wszechstronny i uniwersalny wskaźnik jest podstawowym narzędziem oceny rentowności projektów. Sprawdź jak go liczyć i dokonuj szybszych porównań inwestycyjnych, wraz z analizą innych KPI zarządzanie projektami.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

 

Do tej grupy polecamy