SPRZEDAŻ - finansowe

ZYSK NA 1 KLIENTA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w sprzedaży i handlu

Opis produktu

Wskaźnik określający rentowność klienta skupia się na analizie zysku przypadającego na klienta, a nie zysku przypadającego na produkt. Ile Twoi klienci przynoszą przychodów? Ile czasu, zasobów itp. wymagają od Twojej firmy? Obliczając rentowność każdego klienta, zyskujesz świetne wglądy biznesowe w produktywność, alokację zasobów itp.

Zarządzanie rentownością klientów jest ważne z różnych powodów – nie tylko wyróżnia Cię na tle konkurencji poprzez dostarczanie większej wartości dla Twoich klientów, ale także poprawia przychody firmy . Zarządzając rentownością klientów, sprawiasz, że tworzenie relacji między firmą a klientem staje się bardziej efektywne i opłacalne.  Wnioski, które można wyciągnąć z interpretacji rentowności klienta, mogą nie być osiągalne za pomocą tradycyjnych metod raportowania. W rachunku zysków i strat firmy nie ma szczegółowości w obliczaniu linii kosztów sprzedaży, kosztów ogólnych i administracyjnych. Rentowność klienta jest kluczowym miernikiem wykorzystywanym do podejmowania decyzji w różnych obszarach firmy. Decyzje te wpływają na wymianę wartości między klientem a firmą. Gdy zmierzymy zysk na 1 klienta, jesteśmy teraz w stanie zrozumieć, kim są nasi klienci i w jaki sposób osiągany jest zysk. Zapoznaj się z całym kompletem wskaźników w grupie KPI w sprzedaży i dobierz właściwe dla Ciebie.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy