ŚRODOWISKO - jakościowe

WYKORZYSTANIE ŚWIATŁA DZIENNEGO

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w ochronie środowiska

Opis produktu

Oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę przy każdym stanowisku pracy, zwłaszcza w biurze. Pracownicy spędzają w pracy minimum 8 godzin dziennie – to główny motyw przyświecający ergonomicznemu projektowaniu miejsca pracy. Każdy pracodawca, zgodnie z art. 207, ust. 2 Kodeksu pracy, jest zobowiązany chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy – to nie tylko typowe środki ochrony osobistej ale przede wszystkim zapewnienie właściwego oświetlenia i natężenia światła. Odpowiednie parametry oświetleniowe ułatwiają pracownikom wykonywanie obowiązków, pozytywnie wpływają na samopoczucie i nastawienie do pracy.

Każdy dostęp do światła dziennego w miejscu pracy jest preferowany i zalecany. Zmienna barwa i temperatura i natężenie światła, w odróżnieniu od oświetlenia sztucznego, wpływa na modelowanie przestrzeni, co także rozpatrywane jest jako korzystne dla osób przebywających we wnętrzach. Dodatkowo, kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, możliwość obserwacji krajobrazu spoza biura ma dobry wpływ na samopoczucie pracowników oraz zwiększa ich efektywność. Oświetlenie w biurze musi być przede wszystkim funkcjonalne i spełniać wymagane normy. Przy projektowaniu przestrzeni stanowisk pracy warto jednak skupić się na oświetleniu naturalnym, uzupełniając je sztucznym. Ile luksów pochodzi z oświetlenia naturalnego w Twoich biurach? Sprawdź to przeliczając ten wskaźnik efektywności i koniecznie skoreluj go z efektywnością i wydajnością pracy – sprawdź jaki wpływ ma natężenie oświetlenia na Twoje wyniki! Większość miar w grupie KPI ochrona środowiska pokazuje możliwość optymalizacji kosztów i kultury dbania o przyrodę.

Wskaźniki jakościowe mierzone kompleksowo w organizacji tworzą pełny widok na to z jaką dokładnością i doskonałością popełniane są poszczególne procesy. Twórz własne standardy jakościowe kompletując wszystkie KPI. Podnoś je i konkuruj z najlepszymi. Zamów pełne Tablice jakościowe lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy