BIZNES - finansowe

STOPA DYWIDENDY

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI biznesowe

Opis produktu

Korzyści wypływające z posiadania akcji w spółkach są podstawowym powodem zachęcających inwestorów do inwestowania w przedsiębiorstwa. Wysokość tych zysków jest uzależniona od przychodów firmy. Nazywane dywidendą stanowią część przychodu przedsiębiorstwa i są wypłacane inwestorom na rachunek bankowy. Stopa dywidendy jest wskaźnikiem istotnym dla potencjalnych inwestorów, gdyż wskazuje na opłacalność kupna akcji w danej spółce. Możliwym jest dokonanie rzetelnego porównania między przedsiębiorstwami, odnosząc się do wysokości stopy dywidendy.

Istotnym jest właściwe zarządzanie poziomem wypłacanych dywidend, ponieważ wysokość wskaźnika jest czynnikiem branym szczególnie pod uwagę w interpretacji oraz rozważaniach inwestycyjnych. Utrzymywanie go na niskim poziomie świadczyć będzie o zatrzymywaniu dochodów w spółce –  może wiązać się to np. ze zwiększeniem wydatków na R&D. Stopa dywidendy wyznacza zysk, jaki mogą uzyskać inwestorzy. Stanowi główny powód inwestowania w przedsiębiorstwa. Sprawdź jak obliczyć ten uniwersalny wskaźnik stopa dywidendy z grupy KPI biznes, i dodaj do tablice kolejne miary.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy