IT - operacyjne

NAPRAWIONE DEFEKTY W KODZIE

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w IT

Opis produktu

Posiadanie pewnych błędów w kodzie jest nieuniknione, a nawet normalne: szacuje się, że średnia częstotliwość błędów wynosi od „15 do 50 na 1000 wierszy dostarczonego kodu”. Jeśli jednak masz kod, który jest trudny do wykonania lub Twoje zespoły IT spędzają więcej czasu na śledzeniu błędów, sprawdźcie wskaźnik naprawione defekty. Średnio 85% błędów wprowadzonych podczas projektowania i rozwoju jest wykrywanych przed wydaniem kodu (jest to średnia w Stanach Zjednoczonych z 2009 roku). Badania Capersa Jonesa pokazują, że ten wskaźnik usuwania defektów utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie przez 20 lat, co jest rozczarowujące, biorąc pod uwagę postęp w narzędziach i metodach w tym czasie. Należy również pamiętać, że potencjał defektów rośnie wraz z rozmiarem systemu – duże aplikacje mają średnio więcej błędów. Nie tylko istnieje większy potencjał pisania błędnego kodu w większych systemach, ale wraz z powiększaniem się i złożonością bazy kodu, coraz trudniej jest znaleźć i naprawić błędy.

Chcąc uchronić się od podobnych sytuacji warto motywować zespoły do poznawania formalnych metod debugowania, częstszego testowania, dokładniejszego dokumentowania lub po prostu nałożenia luźniejszych deadlinów, zmniejszających presję czasu. Śledź wskaźnik naprawionych defektów oraz kontroluj liczbę istniejących błędów, koniecznych do usunięcia. W analizie Capersa Jonesa 13 000 projektów na przestrzeni ponad 40 lat znalazły się 2 projekty bez wad zgłoszonych w ciągu roku od wydania. Więc możesz do tego aspirować. Ale nie polegaj tylko na tym. Błędy są naturalne, jednak warto kontrolować ich liczbę przez dedykowany wskaźnik.

Posiadając wgląd do wachlarza wskaźników operacyjnych możliwym jest przeprowadzenie wartościowej analizy, dotyczącej sposobu organizacji procesów w przedsiębiorstwie. Tablice KPI dają możliwość managerom na szybkie kontrolowanie działania kluczowych systemów firmy. Sposobność otrzymywania natychmiastowej informacji zwrotnej z procesów, umożliwia sprawne wprowadzanie optymalizacji. Zamów u nas tablice wskaźników efektywności lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy