SPRZEDAŻ - strategiczne

MARŻA BRUTTO

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w sprzedaży i handlu

Opis produktu

Czy wiesz, który produkt generuje u Ciebie największy zysk? Które kategorie asortymentowe opłaca się Twojej firmie sprzedawać w największej ilości? Marża brutto to podstawowy wskaźnik finansowy pozwalający oszacować realny zysk przedsiębiorstwa osiągnięty ze sprzedaży. Wynik informuje, jaka część z przychodów uzyskanych przez sklep stacjonarny lub internetowy stanowi nadwyżkę w stosunku do kosztów.

Ten KPI marża brutto pozwala wskazać menadżerom, które produkty generują zysk, a przez które firma traci. Możliwym jest traktowanie wyniku tych obliczeń jako nadwyżki, którą po sprzedaży należałby przeznaczyć na pokrycie kosztów stałych. Bez wątpienia będzie nam służyć do zarządzania polityką cenową, zakupami, rabatami. Wynik może być analizowany w odniesieniu do różnych obszarów – w poszczególnych okresach, do średniego wyniku konkurencji działającej w branży czy w podziale na kategorie produktowe. Tylko całość wskaźników z grupy KPI w sprzedaży da Ci możliwość świadomej analizy warunków sprzedaży w Twojej firmie.

Komplet wskaźników wpływających na plany strategiczne przedsiębiorstwa daję pełną kontrolę nad procesami oraz umożliwia dokonywanie szybkich zmian, mających na celu realizację nadrzędnych celów organizacji. Dostosujemy odpowiednie KPI dla Ciebie oraz specyfiki Twojego przedsiębiorstwa, tworząc pełnowartościowe Tablice ułatwiające pracę kadry zarządzającej. Zamów je u nas lub skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy