HR - jakościowe

LUKA KOMPETENCYJNA DZIAŁU HR

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI efektywności procesów HR

Opis produktu

Jakich umiejętności brakuje Twoim zespołom by mogli efektywnie realizować stawiane im zadania? Potrafisz je nazwać? Ile stanowisk boryka się z podobnym problemem? Luka kompetencyjna występuje wtedy, gdy pracownicy nie są w stanie wypełniać swoich obowiązków ze względu na brak odpowiednich umiejętności czy kwalifikacji. Jest to konkretna wiedza, technika i procedury, których jeszcze brakuje w organizacji, a które są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania działalności.

Luka może istnieć z powodu nieprawidłowego, bądź niedokładnego opisania stanowiska pracy lub źle przeprowadzonej procedury rekrutacyjnej osadzającej nieodpowiedniego pracownika na nieodpowiedniej pozycji. Najczęściej jednak powstaje  w wyniku konieczności wprowadzenie do organizacji zmian. Wykrycie tego stanu rzeczy nie jest jednak podstawą do podejmowania decyzji o redukcji etatów w dziale. Dalsze działania powinny być rozpoczęte przez ponowne sporządzeniem opisu stanowiska pracy oraz weryfikacji wspomnianych luk w kompetencjach pracownika z wymaganiami stanowiskowymi. Możliwym jest ich uzupełnienie poprzez szkolenia lub nadanie stanowisku wsparcie supervisora. Zdiagnozuj luki kompetencyjne w swojej organizacji, rozdziel to zadanie wśród kilka działów by jak najdokładniej przeszukać braki. Każdy dział, także HR może mieć luki. Sprawdź ten wskaźnik oraz inne, bardziej typowe dla zasobów ludzkich, w dziale KPI HR.

Wskaźniki jakościowe mierzone kompleksowo w organizacji tworzą pełny widok na to z jaką dokładnością i doskonałością popełniane są poszczególne procesy. Twórz własne standardy jakościowe kompletując wszystkie KPI. Podnoś je i konkuruj z najlepszymi. Zamów pełne tablice jakościowe lub skonsultuj się z naszym ekspertem. Doradzimy, które wskaźniki mogą być istotne dla Twojej organizacji.

Do tej grupy polecamy