E-COMMERCE - finansowe

KOSZT KONWERSJI

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w ecommerce

Opis produktu

Koszt konwersji to jeden z najważniejszych wskaźników, który marketerzy powinni śledzić i mierzyć. Czemu? Ponieważ daje oszacowanie, ile kosztują Cię klienci, i pomaga określić, czy Twoje strategie marketingowe wymagają zmiany. Koszt pozyskania jest wskaźnikiem finansowym używanym do pomiaru wpływu kampanii marketingowej na przychody. Mierzy skumulowane koszty podjęcia przez klienta działania prowadzącego do konwersji. Czasami konwersja jest równoznaczna ze sprzedażą, ale może to być również kliknięcie, pobranie lub instalacja.

Głównym celem powinno być obniżanie poziomu kosztów konwersji. Większość marketerów skupia się na sprzedaży i pozyskiwaniu ruchu, a nie myśli o optymalizacji kosztów. Zmniejszenie kosztu pozyskania może w stosunkowo krótkim czasie zwiększyć zwrot z inwestycji. Wskaźnik ten możliwym jest do porównania do danych historycznych z poprzednich okresów, a także do ujęcia jako część kosztów w udziale ogólnym wydatków spędzonych na dział e-commerce. Interpretując niniejszy wynik ale także inne KPI e-commerce pod kątem finansowym czy strategicznym, menadżer będzie w stanie dokonać pozytywnych zmian w firmie.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy