SPRZEDAŻ - finansowe

KOSZT DZIAŁU SPRZEDAŻY NA 1 KLIENTA

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w sprzedaży i handlu

Opis produktu

Czy jako manager kontrolujesz wydatki na poszczególne działy w swojej organizacji? Czy wiesz które wymagają największych nakładów lub które są najbardziej kosztotwórcze? Czy zastanawiałeś się nad ich kosztem w przeliczeniu do ilości Twoich klientów? Wskaźnik efektywności jakim jest koszt działu sprzedaży na jednego klienta w dziale KPI w sprzedaży sprzyja wielu analizom – planowaniu budżetów, zakupów, roboczogodzin, polityce cenowej. Pozwala optymalizować całość ogólnych kosztów, przeliczając w odniesieniu do całkowitej liczby klientów, jednak w ujęciu jednostkowym.

Wynik tego wskaźnika efektywności jest bardzo elastyczny w interpretacji, gdyż możliwym jest porównywanie go w okresie, na podstawie danych historycznych oraz między oddziałami, jednostkami, regionami. Przeliczanie kosztu działu sprzedaży na jednego klienta pozwoli dokonywać lepszego budżetowania w przedsiębiorstwie, które ukażą długofalowe rezultaty dotychczas stosowanej polityki finansowej, cenowej, rabatowej, zakupowej itd.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy