WSPÓŁPRACA Z INFLUENSERAMI

Czym jest influencer marketing?

Influencer marketing to technika, która bardzo się przyjęła w ostatnich latach. Jeśli nie jesteś w pełni zaznajomiony z tą koncepcją – już spieszymy z tłumaczeniem. Według Big Commerce „Influencer marketing ma miejsce, gdy firmy współpracują z influencerami w celu zwiększenia świadomości marki lub konwersji wśród określonej grupy docelowej”.

Czy to faktycznie skuteczne?

Zdecydowana większość marek, które go używają, jest całkiem zadowolona z wyników. W rzeczywistości 89% badanych twierdzi, że zwrot z inwestycji z Influencer marketing jest porównywalny lub lepszy niż w przypadku innych kanałów marketingowych.

Jaki KPI stosujemy?

Wskaźniki efektywności jakimi są rentowność inwestycji oraz ruch klientów w e-commerce będą idealnymi KPI do zweryfikowania opłacalności działań marketingowych opartych na osobach wpływowych w mediach społecznościowych. Posiadamy je w naszej ofercie, dlatego doskonale wiemy, w jaki sposób oba KPI mogą pomóc Tobie kontrolować podejmowane inwestycje i na bieżąco sprawdzać ich efektywność. Doradcy KDR pomogą również skorelować wskaźniki z wielu różnych grup. Te które łączą się z e-commerce to, między innymi, KPI finanse, social media, KPI sprzedaż i wskaźniki biznesowe. Samodzielne łączenie i interpretacja wyników może nie być tak prosta, jednak w KDR KPI Smart przeprowadzamy klientów przez kompleksową drogę od doboru adekwatnych wskaźników, przez ich korelację, interpretację oraz wizualizację.


Z pewnością strategia marketingowa oparta na współpracy z influenserami jest warta rozważenia.

Korzystacie z niej? Kontrolujecie jej skuteczność wymienionymi wskaźnikami efektywności?


  • ul. Malczewskiego 109/18
    80-107 Gdańsk
  • +48 661 500 367
  • katarzyna.mieczkowska@kdr-hr.pl