FINANSE - strategiczne

CYKL OBIEGU GOTÓWKI

200  / sztuka

Cena zawiera VAT

Dodaj do Ulubionych
Dodaj do Ulubionych

Zobacz także pozostałe wskaźniki KPI w finansach

Opis produktu

Wskaźnik mierzy jak długo każda złotówka na wejściu jest zatrzymana w procesie produkcji i sprzedaży, zanim zostanie zamieniona na otrzymaną gotówkę.  Miernik ten uwzględnia, ile czasu firma potrzebuje na sprzedaż swoich zapasów, ile czasu zajmuje zebranie należności i ile czasu ma na opłacenie rachunków. To miernik, który pomaga ocenić efektywność działania i zarządzania firmą. Trend malejących lub stałych wartości wskaźnika w wielu okresach jest dobrym znakiem, podczas gdy rosnące powinny prowadzić do dalszych badań i analiz opartych na innych czynnikach.

Wskaźnik śledzi cykl życia gotówki wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej. Podąża za gotówką, gdy najpierw jest konwertowana na  zapasy  i zobowiązania, następnie na wydatki na rozwój produktu lub usługi, poprzez sprzedaż i należności, a następnie z powrotem na gotówkę w kasie. Zasadniczo pokazuje, jak szybko firma może przekonwertować zainwestowane środki pieniężne od początku (inwestycji) do końca (zwroty). Im niższy wynik, tym lepiej.

Zarządzanie zapasami, realizacja sprzedaży i zobowiązań to trzy kluczowe składniki biznesu. Jeśli którakolwiek z tych obszarów jest źle zarządzany – powiedzmy, zarządzanie zapasami, ograniczenia sprzedaży lub zwiększenie liczby, wartości lub częstotliwości zobowiązań – firma ucierpi. Poza wartością pieniężną, wynik uwzględnia czas poświęcony na te procesy, co zapewnia inny obraz wydajności operacyjnej firmy.

Oferujemy pełen wachlarz wskaźników finansowych, dzięki ich skompletowaniu możliwym jest otrzymanie obrazu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ułatwiająca podejmowanie dalszych strategicznych decyzji istnienia i funkcjonowania firmy. Zaprezentujemy je zwizualizowane na tablicach. Zamów je w zakładce Tablice, bądź skonsultuj się z naszym ekspertem.

Do tej grupy polecamy