ALTERNATYWA DLA ELEKTRYKÓW

Czym jest hybryda miękka w motoryzacji?


Miękka hybryda to zwykłe auto spalinowe, zaopatrzone w dodatkową instalację najczęściej 48 V i niewielki silnik elektryczny, który potrafi też zastąpić rozrusznik i alternator. Wspomniana instalacja może napędzać sterowniki w skomplikowanych zwieszeniach luksusowych aut, klimatyzację, elektryczny kompresor, czy pompę oleju w skrzyni biegów.


Korzyści miękkiej hybrydy


Potrafią dodać energii w momencie, kiedy decydujemy się na maksymalne przyspieszanie.

Pozwala też sprawniej i płynniej działać systemowi start-stop w aucie.

Zmniejsza się też ilość szkodliwych substancji emitowanych przez silnik.


Jaki KPI stosujemy?


Średni koszt wyrobu gotowego z grupy KPI produkcja stanowi pomoc dla menadżerów w ustaleniu wartości wyrobów gotowych utrzymywanych w magazynie oraz określenie wartości wyrobów sprzedanych. Warto go obliczać ustalając także marżę brutto.

Zobacz inne także ważne wskaźniki, które zawsze będą łączyły się z produktywnością w zarządzaniu produkcją.

Flota ekologiczna to wskaźnik z grupy KPI ochrona środowiska. Znaczenie bycia EKO dla organizacji coraz mocniej zyskuje na popularności we współczesnym świecie biznesu. Zainteresowanie ekologiczną flotą i elektromobilnością wykazuje coraz więcej polskich przedsiębiorców, a pojazdy elektryczne w firmowych flotach mogą przynieść szereg korzyści finansowych, eksploatacyjnych i wizerunkowych.

Wysokość dziennych wydatków zakwalifikowana jest jako element grupy wskaźników KPI finanse. Przedstawia wydatki związane z codzienną działalnością biznesową firmy. W jej skład mogą wchodzić dzienne wydatki na energię elektryczną, zakup paliw napędowych do floty czy koszty przeglądów i serwisów. Skorelowana ze wskaźnikiem dotyczącym floty może stanowić podstawę do porównania efektywności i opłacalności posiadania pojazdów hybrydowych i tradycyjnych.


Jaki procent Twojej floty stanowią pojazdy spełniające co najmniej normę EURO 4?

Chętnie pomożemy Twojej firmie w zaplanowaniu wskaźników, ułożymy je na tablicach – łatwym stanie się wizualizowanie wyników, a co za tym idzie osiąganie celów.

  • ul. Malczewskiego 109/18
    80-107 Gdańsk
  • +48 661 500 367
  • katarzyna.mieczkowska@kdr-hr.pl